Üyelik Girişi
Site Haritası
Önerilen Siteler

C.D. GirişGİRİŞHAMD, alemlerin her zerresinde TEK VÜCUD (NEFS) HÜVİYETİNDE – HÜVİYETİYLE, Zatıyla kaim ve batın, sıfatıyla muhit ve tecelli, esmasıyla malum ve tecelli, kudretiyle fail, fiiliyle zahir, eserleriyle meşhud, batını ile sır olarak ULUHİYETİNİ ve her bir mevcudun nefsinde RUBUBİYETİNİ sergileyen Allah’a mahsustur.

Salat ve selam O’nun hüviyetinin, uluhiyetinin ve Rububiyetin zuhur mahalli olan Hz. Muhammed’e aline ve ehli beytine olsun.

Cumhuriyet, halkta Hakk’ı; Hakk’ta halkı görebilecek tevhid anlayışını yaşatacak İNSAN’ın halife olarak Hakk’ın hüviyetinin açılımı olan isim ve sıfatlarını O’nun adına kullanma hakkını ve yetkisini düzenleyen hukuki rejimin adıdır. Demokrasi, HALİFE İNSAN’ın Hakk’ın isim ve sıfatlarını HAK ve ADALET üzere (gerçek hüviyetleri ile) yeryüzünde SIRATI MÜSTAKİM – DOSDOĞRU YOL üzere yani “güzel ahlak” üzere ferdler ve kurumlar aracılığı ile ilahi hukukun millet adına uygulandığı rejimin adıdır. Tevhid gözüyle-basiretiyle İSLAMİ DEMOKRATİK CUMHURİYET REJİMİ üzerinde çalışılmış ve bu eser ortaya çıkmıştır. Bu rejimin dayandığı temeller ayet-hadisler ile desteklenerek ve konuyla ilgili olan makaleler ile güçlendirilerek yeni bir İSLAMİ-DEMOKRATİK CUMHURİYET MODELİ kurgulanmıştır. İnsanlığa ve İslam alemine yeni ufuklar açmasını ve islam aleminin sorunlarının çözülmesi bu vesileyle Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim.

Eserin kitap formunda yazılmasında ve internet ortamına konulmasında katkıları büyük olan Mehmet Şahin Atalay’a, bu kitabın hazırlanmasında, her aşamasında emeği geçenlere teşekkür eder, kendilerinin ve geçmişlerine hayır dua edilmesini temenni ederim. Bu kitaptan oluşan manevi hasılayı öncelikle Peygamber Efendimizin, alinin, ehli beytinin, Piran hazeratının, bu yola emeği geçenlerin, Zekiye Güren Şamiye, Meliha Güren ile halam Hatice Aydınceren’e, Hacı babam Hüseyin Nihat’a, Müeyyet ve Mehmet Saffet Aslın’a ve tüm müminlerin ruhuna hediye eyledim. Kitabın ilgililerine yeni ufuklar açmasını temenni ederim.

Maddi-Manevi ve Zahiri-Batını gelişmemde ve yetişmemde emeği geçenlere ve geçecek olanlara ithaf olunur.

 

 

Bir sinek, bir kartalı salladı yere vurdu

Yalan değil gerçektir; bende gördüm tozunu

Sinek arı misali, müridin hem celali

Kartal zahir hocası, sordu sual müridi

Müritlerin kolması, helaldir kazançları

Zahir olur envari, çıkarır mumla balı

Mumu ilmi ledunni, balı aşkı ilahi

Hocaların lokması, iskat savmı salatı

Cife olur taamı dahi kartal salatı

Mürit verdi cevabı hoca hoca boyandı tozu dumanı

                                                           Yunus Emre (ks)

 

La ilahe illahul melikül Hakkul Mübin Muhammeden Resulullahi sadıkul vazdül Emin (SA)

 

10.10.2017
önceki sayfa               sonraki sayfa

içindekilerZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret747817
Hava Durumu
Saat
Takvim