Üyelik Girişi
Site Haritası
Önerilen Siteler

E.H. Giriş


                                             GİRİŞ      Hamd; TEK VÜCUD (NEFS) HÜVİYETİNDE, zatıyla kaim ve batın, vücuduyla mevcud, sıfatıyla muhit ve tecelli, esmasıyla tecelli ve malum, kudretiyle muhit ve tecelli, esmasıyla tecelli ve malum, kudretiyle fail, fiiliyle zahir, eserleriyle meşhud, batını ile sır olarak alemlerin her zerresinde uluhiyetini sergileyen ALLAH’a mahsustur.

      Salat ve Selam O’nun hüviyetiyle, isimleri ve sıfatlarıyla tahakkuk eden batını ile Hakikati Muhammedi sahibi Hz. Muhammed’e, aline ve ehl-i beytine olsun.
O, Hakikat-i İlahiyenin bizzat kendisidir. Bu hakikate Marifet-i Zat, Marifet-i Sıfat ve Marifet-i Esma ve fiil ile ulaşılabilir. Bunun yoluda O’nun isimlerini, sıfatlarını ve özelliklerini bilmekten geçer. Marifet-i Zat’a yol ancak bu kanaldan geçer. Bu nedenle bu eser, birçok eserden faydanılarak ilgililerine sunulmuştur. Feyz alınmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim.

      Eserin kitap formunda yazılmasında ve internet ortamına konulmasında katkıları büyük olan Mehmet Şahin Atalay’a, bu kitabın hazırlanmasında, her aşamasında emeği geçenlere teşekkür eder, kendilerinin ve geçmişlerine hayır dua edilmesini temenni ederim. Bu kitaptan oluşan manevi hasılayı öncelikle Peygamber Efendimizin, alinin, ehli beytinin, Piran hazeratının, bu yola emeği geçenlerin, Zekiye Annenin ve Terzi Baba ile annem, babam, halam Hatice Aydınceren’e ve tüm müminlerin ruhuna hediye eyledim. Kitabın ilgililerine yeni ufuklar açmasını temenni ederim.


                                                                                            05 Temmuz 2016
                                                               sonraki sayfa
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret770434
Hava Durumu
Saat
Takvim