Üyelik Girişi
Site Haritası
Önerilen Siteler

N.T. Giriş

GİRİŞ

HAMD, TEK VÜCUD HÜVİYETİ ile alemlerin her zerresinde Zatıyla kaim ve batın, Vücuduyla mevcud, sıfatıyla muhit ve tecelli, esmasıyla malum ve tecelli, kudretiyle fail, fiiliyle zahir, eserleriyle meşhud, batını ile sır olan ALLAH’a mahsustur.

Salat ve Selam, nefsi Allah’ın kudretiyle temizlenen, her nefse tezkiye vesilesi olan, her nefse ayna olan Hz. Muhammed’e, aline ve ehli beytine olsun.

Nefs tezkiyesi hem dünya hem ahiret saadetinin anahtarıdır. Felaha (kurtuluşa) ermenin temel yöntemidir. İnsanlıktan beklenen de nefs tezkiyesini tamamlayarak kamil insan – halife olmasıdır. Bu eser bu husus için kaleme alınmıştır.

Bu kitabın hazırlanmasında, her aşamasında emeği geçenlere teşekkür eder, kendilerinin ve geçmişlerine hayır dua edilmesini temenni ederim. Bu kitaptan oluşan manevi hasılayı öncelikle Peygamber Efendimizin, alinin, ehli beytinin, Piran hazeratının, bu yola emeği geçenlerin, Zekiye Annenin ve Terzi Baba ile annem, babam ve tüm müminlerin ruhuna hediye eyledim. Kitabın ilgililerine yeni ufuklar açmasını temenni ederim.

 

07.ARALIK.2013önceki sayfa               sonraki sayfa


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret792690
Hava Durumu
Saat
Takvim