Üyelik Girişi
Site Haritası
Önerilen Siteler

R. G. Giriş

GİRİŞ

HAMD, TEK VÜCUD (NEFS) HÜVİYETİYLE, Zatıyla kaim ve batın, Vücuduyla mevcud, sıfatıyla muhit ve tecelli, esmasıyla tecelli ve malum, kudretiyle fail, fiiliyle zahir, eserleriyle meşhud, batını ile sır olarak; alemlerin her zerresinde uluhiyetini sergileyen ALLAH’ a mahsustur.  

Salat ve selam; Hakikat-i Muhammedi sırrı ile alemlerin Efendisi olan Hz. Muhammed’e âline ve ehli beytine olsun.

Risale-i Gavsiye açıklaması uluhiyet ve hüviyet tevhidinin ifadesidir. Hüviyet tevhidi yünüyle şerhi bilindiği kadarı ile mevcut değildir. Biz risaleyi “hüviyet tevhidi” yönüyle hakikat ve marifet mertebesinden ifade ettik. İlgililerine yeni ufuklar açmasını temenni ve niyaz ederim.

Eserin kitap formunda yazılmasında ve internet ortamına konulmasında katkıları büyük olan Mehmet Şahin Atalay’a, bu kitabın hazırlanmasında, her aşamasında emeği geçenlere teşekkür eder, kendilerinin ve geçmişlerine hayır dua edilmesini temenni ederim. Bu kitaptan oluşan manevi hasılayı öncelikle Peygamber Efendimizin, alinin, ehli beytinin, Piran hazeratının, bu yola emeği geçenlerin, Zekiye Annenin ve Terzi Baba ile annem, babam, halam Hatice Aydınceren’e ve tüm müminlerin ruhuna hediye eyledim. Kitabın ilgililerine yeni ufuklar açmasını temenni ederim.


                                                                              23 KASIM 2014

                                                          MEVLANA CELALEDDİN-İ HADİ
önceki sayfa               sonraki sayfa

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret540774
Hava Durumu
Saat
Takvim