Üyelik Girişi
Site Haritası
Önerilen Siteler

H.M.S. Giriş
GİRİŞ

HAMD, alemlerin her zerresinde. TEK VÜCUD HÜVİYETİ’nde Zatıyla kaim ve batın, Vücuduyla mevcud, sıfatıyla muhit ve tecelli, esmasıyla tecelli ve malum, kudretiyle fail, fiiliyle zahir, eserleriyle meşhud, batını ile sır olarak Uluhiyetini sergileyen; ALLAH’ a mahsustur.

Salat ve Selam, şeriat-ı Muhammedi ile zahir ve batını birleştirecek hakikat ve marifet incilerini ümmetine sunan Hz. Muhammed’e, âline ve ehli beytine olsun.

Efendimiz Şeriat-ı Muhammedi’yi “şeriat, sözlerimdir, tarikat fiillerimdir, marifet tavırlarımdır, hakikat sırlarımdır” buyurarak dört mertebede belirtmiştir. Zahir şeriat ve tarikat, ameli en güzel şekliyle yapmayı gerektirirken hakikat ve marifet ilimleri amelin; ihlas, ilim, niyet ve sabır vb. ile ilişkili Batıni özelliklerini geliştirerek şeriat-ı ve sünnet-i Muhammedi’yi en derinlikli şekilde yaşanmasını güzellştirmeyi hedeflemiştir. Zahir, batın, evvel ve ahir yönlerin amele dökülmesi bu dört mertebenin (şeriat, tarikat, haikat, marifet) kemal yönüyle idrakiyle mümkündür. Kamil iman-insan sahibi olmanın tek yolu budur. Eserimizde hakikat ve marifet mertebelerinden bazı ilimler ele alınarak zahire adaptasyon sağlanması hedeflenmiştir.

Muhiyyiddin-i Arabi hazretlerinin eserlerinden faydalanılmış ve ilgilerien gerekli ilmi bilgiler sunulmuştur. Yaşanması ve tadılmasını Allah’tan niyaz ederim. Ayrıca bu eserlerin çoğalmasınıda temenni ederim.  

Eserin kitap formunda yazılmasında ve internet ortamına konulmasında katkıları büyük olan Mehmet Şahin Atalay’a, bu kitabın hazırlanmasında, her aşamasında emeği geçenlere teşekkür eder, kendilerinin ve geçmişlerine hayır dua edilmesini temenni ederim. Bu kitaptan oluşan manevi hasılayı öncelikle Peygamber Efendimizin, alinin, ehli beytinin, Piran hazeratının, bu yola emeği geçenlerin, Zekiye Annenin ve Terzi Baba ile annem, babam, halam Hatice Aydınceren’e ve tüm müminlerin ruhuna hediye eyledim. Kitabın ilgililerine yeni ufuklar açmasını temenni ederim.

 

22.Eylül.2014

Mehmet İzzet ASLINönceki sayfa               sonraki sayfa

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam175
Toplam Ziyaret488119
Hava Durumu
Saat
Takvim